Mário Ihring a jeho cesta do Európskeho sveta basketbalu (Rozhovor)

7. decembra 2015  //  By:   //  Basketball, H2B, News  //  No Comment

Začiatok nového týždňa by sme radi odštartovali prvým basketbalovým rozhovorom na našom webe. Časom budeme určite viacej praktizovať podobné nápady, ak nám teda basketbaloví hráči budú ochotní poskytovať svoj čas a svoje úprimné odpovede.

Dnešok ale patrí talentovanému Máriovi Ihringovi, ktorý pomerne už v mladom veku preukazuje exceletné basketbalové zručnosti. Natoľko dobré, že ho dostali do najvyššej Talianskej basketbalovej ligy. O tom aké boli jeho začiatky a aké su jeho ďalšie méty vám sám prezradí v následujúcom rozsiahlom rozhovore. Za odpovede úprimne ďakujeme a prajeme mu aby v basketbale a v samotnom živote len naďalej napredoval. Interview #1. ENJOiii 

-Takže na začiatku nášho rozhovoru by si sa nám mohol v krátkosti predstaviť.

Moje meno je Mário Ihring a mám 17 rokov. Pochádzam z malého mestečka Handlová a 3 roky som trávil v Považskej Bystrici. Momentálne pôsobim v Taliansku, konkrétne na Sicílii v meste Capo d´Orlando.

-Mala Handlová veľký vplyv na tvoj basketbalový vývoj?

Ako každý vie, Handlová je mesto predovšetkým basketbalu a hlavne na sídlisku kde som vyrastal bolo basketbalové ihrisko prvá vec ktorú som uvidel keď som sa pozrel z okna a na ňom mnoho ľudí ktorí hrali pickup. Nebyť Handlovej bohvie či by som sa začal venovať basketbalu.

-Niaky čas si pôsobil v Považskej Bystrici, čo to pre teba znamenalo?

V PB som pôsobil 3 roky ako som spomenul v prvej vete a znamenalo to pre mňa veľmi veľa čo sa týka basketbalu ale taktiež aj normálneho života, keďže som prvý krát opustil domov a staral som sa o seba „sám“. Zo strany basketbalu určite mnoho skúsenosti keďže v Handlovej som nemal toľko príležitostí sa zviditelniť a zdokonaliť v individuálnych alebo tímových činnostiach. A hlavne mi basketbal v PB dal mnoho priateľov s ktorými som v kontakte do teraz a ešte dlhú dobu budem. Čiže na toto mesto určite nezabudnem 🙂

-Čo sa ti na tvojom novom bydlisku najviac páči a čo ti tu naopak chýba?

Najviac sa mi tu páči prostredie, more, teplo a podobne i keď občas by som aj uvítal nejakú tu decembrovú atmosféru. Chýba mi určite rodina a kamaráti zo Slovenska s ktorými som trávil veľa času.

-Hrávaš teraz najvyššiu taliansku basketbalovú ligu, zmenil sa niak tvoj postoj a prístup k basketbalu?

Môj postoj k basketbalu bol vždy tvrdo na sebe pracovať a ako sa hovorí Work Hard Pays Off, čiže nepovedal by som, že som nejak veľa toho zmenil. Určite to už nie je taká „sranda“ ako v PB keďže sa už jedná o profesionálny tím na vysokej úrovni.

12351152_1110433385633964_1664335521_n

-Koľko percent by si dal drine a zábave na vašich tréningoch?

Ako som spomenul vyššie, že to není už taká sranda. Skôr predovšetkým drina ale určite to nejde aj bez tej zábavy ktorá musí vždy byť. Treba sa aj zabaviť ale predovšetkým ta drina. Som typ hráča ktorý sa rád baví hrou, čiže to nemôže chýbať.

-Vychádzaš dobre s novým tímom, či už na palubovke alebo mimo nej?

Jasné, sme tu predovšetkým mladí chalani čiže s tým není problém. Máme aj pár veteránov s ktorými taktiež vychádzam veľmi dobre. Nemám najmenší problém s tímom.

12241308_10153718251407311_2942899615892323720_n

-Aké si mal pocity po prvých odohratých zápasoch za Orlandinu a po prvých skórovaných košoch?

Neopísateľné! Použil som toto slovo pretože ako malý chalan som sníval hráť na urovni akou je táto a nikdy som neprestal veriť. Momentálne sa mi to plní a dúfam, že sa aj naďalej bude. Po prvých strelených bodoch som si to ani tak neuvedomil ale potom som bol neskutočne rád za to keďže dá sa povedať, že aj mojou zásluhou sme vyhrali zápas. Ale taktiež dúfam že to neboli posledné body v tejto sezóne.

-Tvoja najsilnejšia stránka v basketbale, či už fyzická alebo mentálna?

Osobne si myslím, že som silný mentálne a to môžem povedať taktiež o mojom egu. Snažím sa ho držať ale na úrovni kde sa nepovyšujem nad ostatnými. Takzvané zdráve sebavedomie ktoré je obzvlášť v športoch ako basketbal dosť potrebné.

-Naopak tvoja slabina na ktorej vieš, že by si mal ešte popracovať?

Kedže hrávam s mužmi ktorí sú cca o 10 rokov starší tak je to trochu tažšie fyzicky ale zatiaľ to zvládam v poriadku takže dúfam, že keď naberem trochu svalov tak to pôjde ako nič.

-Si známy aj svojími rýchlymi vnikmi do koša, máš obľúbený niaky crossover move?

Určite áno. Ako malý chalan som začínal na dvore na ihrisku predovšetkým trénovať streetball moves ako to vtedy bývalo. Mal som napozerané všetky videa od Hot-Sauca po Professora a podobých majstrov v tomto remesle, čiže určite mi to ostalo aj teraz a rád robím klasícku zmenu pred telom. Pre predstavenie tohto crossoveru je to podobné tomu ako keď Iverson crossol Jordana. Určite tento move všetci poznajú.

12358285_1110433015634001_595345390_n

-Tvoj najobľúbenejší hráč ktorý ťa istým spôsobom svojej hry aj inšpiruje alebo motivuje?

Najmä rozohrávači v NBA ako napríklad Chris Paul ktorý je mojím vzorom už pár rokov. Taktiež Kyrie Irving ktorého štýl hry sa mi neskutočne ľúbi.

-Keby bola možnosť si zahrať s akýmkoľvek hráčom na svete, koho by si vyzval v 1 na 1?

Určite by to bol Dalibor Peťovský ( hráč 1.ligy za Považskú Bystricu) kedže si myslí, že ho nikto nemôže poraziť v 1 na 1 a len hádže trash talky. Tak vlastne týmto spôsobov by som mu aj oznámil, že nech si zatejpuje členky pretože si to pôjdeme hneď rozdať keď sa opäť vrátim do PB! 😀

-Keďže je náš web z veľkej časti aj o hudbe, aký je tvoj obľubený hudobný interprét/kapela?

Je toho viac. Mám rád mnoho interprétov ale momentálne Future napreduje v mojích playlistoch. Ale taktiež MGK, Travi$ Scott a mnoho dalších.

-Máš aj niake songy v tvojom playliste ktoré ťa viedia pred tréningom alebo zápasom poriadne vyhecovať?

Future ma songy ktoré mi vedia dodať ten správny hype pred tréningom alebo zápasom.

-A teraz pár rýchlych otázok. Tvoj tip na budúceho víťaza NBA?

Golden State Warriors

-Na koľko výhier v rade to podľa teba ešte dotiahne Golden State Warriors?

Do Vianoc keď budú hrať proti Clevelandu Cavaliers

-Kto je u teba viac, Kobe alebo MJ?

Vyrastal som na Kobem čiže Kobe, ale všetci vieme kto je GOAT.

-Stephen Curry alebo LeBron James?

LeBron. Momentálne je najlepší hrač sveta ale to čo predvádza Curry je neskutočné.

-Na záver mám posledné dve otázky. Aký je najväčší basketbalový cieľ ktorý by si chcel dosiahnúť?

Každý hráč sníva o NBA, taktiež môj sen je sa tam dostať.

-Tvoj odkaz pre mladých basketbalistov ktorí to s basketom myslia vážne?

Čo povedať, sám som mladý takže to je ťažké takto ale hlavne ako každý hovorí, netreba prestať veriť v sny. Treba ich plniť a to hlavne tým, že budete tvrdo makať no nie len na tréningoch ale aj mimo nich, taktiež individuálne sa zdokonalovať.

12348413_1110433352300634_1069860674_n (1)

 

About the Author :

Leave a reply