NBA ALL STAR 2016 zanechalo v meste Toronto nezabudnuteľnú show! (Report)

19. februára 2016  //  By:   //  Basketball, H2B, News  //  No Comment

Po kratšej odmlke sa vraciame späť do písania a kompletne si rozoberieme jednu z najzaumavejších basketbalových udalostí tohto roka. Konkrétne hovoríme o NBA All Star víkende ktorý sa koncom minulého týždňa konal v kanadskom Toronte. Okrem toho, že si toto krásne mesto dalo silno záležať na kvalite programu, odovzdalo klúče svojich brán komu inému než samotnému Drakeovi. Ten poctený takýmto veľkým darom doprevádzal aj celý All Star a bol jeho veľkou súčasťou. Poďme teda kroko po kroku, deň po dni, nahliadnuť do celého víkendového programu.

allstarlogo-756-052715

Začiatok bohatého programu odštartovala Celebrity Game v ktorej si tím USA koučovaný bláznivým Kevinom Hartom zmeral sily s tímom Kanada, ktorý mal na starosti po trénerskej stránke nikto iný než spomínaný Drake. Po jeho prelomovom videosingly Best I Ever Had v ktorom si zahral basketbalového trenéra najkrajších žien sveta hrajúcich za jeden tím, si tentoraz v skutočnosti pod svoje krídla zobral hráčov akými boli Tracy McGrady, Kris Wu, Milos Roanic, Win Butler a mnoho ďalších.

drake-kevin-hart-sage-steele-nba-all-star-celebrity-game-850x560

Tím USA zastupovali legendy NBA akými sú Chauncey Billups alebo Muggsy Bogues. Zbytok tímu tvorili aj hviezdy strieborného plátna medzi ktoré patrili herci ako Nick Cannon, Anthony Anderson a Ice Cube junior alias O´Shea Jackson Junior. Kevin Hart celý priebeh nie moc akčného basketbalu obohacoval svojím nezastaviteľným humorom. Pri pohľade na svoj prehrávajúci tím neváhal a okamžite si obliekol basketbalový dres za účelom ešte skúsiť pomôcť svojmu družstvu. To avšak jeho americkým spoluhráčom nepomohlo a Kanada zvíťazila v konečnom stave 74:64. Drake a Kevin si priateľsky podali ruky a opäť nechali priestor pre profesionálov dokonale ovládajúcich zručnosti vykonávané na basketbalovej palubovke.

 

Piatočná noc teda nezostala bez poriadného basketbalu o ktorý sa postarala mladá krv NBA. Prváci a druháci hrajúci v NBA a budúce hviezdy tejto najprestížnejšej basketbalovej ligy sveta, v ďalšom piatočnom zápase odohrali exibičné minúty za tím USA a tím WORLD. V zápase Rising Stars Challenge teda nastúpili za tím americkej pôdy mená ako Zach LaVine, D´Angelo Russell, Jabari Parker, Karl Anthony Towns, proti stále viac populárnemu Kristapsovi Portzingisovi, nazývaného aj „jednorožcom“ NBA. Ďalej za tým WORLD skórovali cenné body Andrew Wiggins, Dwight Powell, Bojan Bogdanovic a ďalší skvelí hráči.

zach-lavine-kristaps-porzingis-nba-rising-stars-challenge-u.s.-world-850x560

V tomto zápase nezostalo nič zabudnuté. Okrem mnoho nastrielaných trojbodových košov hru sprevádzalo mnoho smečov, alley oopov a blokov. Koncovka zápasu taktiež nabrala trochu drámy, keď v tesnom rozdieli po záverečnom klaksóne zvíťazilo družstvo USA 157:154 a nechalo za sebou svojich kolegov zo zbytku sveta. MVP zápasu bol nakoniec Zach LaVine, pre ktorého ako mnohí viete, toto nebola posledná trofej famózneho víkendu.

 

Sobotu, ktorú prežilo Toronto v znamení All Star víkendu, bude toto mesto ešte dlho rozdýchavať. Celý sobotnajší program bol zastrešený kvalitnou zábavou a najme skvelými výkonmi v samotných individuálnych súťažiach.

Ako prvým kontestom v domácej aréne raptorov bol Skills Challenge , v ktorom si svoje driblovacie, nahrávacie a strelecké schopnosti zmerali hráči „menšieho a veľkého zrastu. Z rozohrávacieho postu v tejto súťaži nastúpili Isaiah Thomas, CJ McCollum, Emmanuel Mudiay a Jordan Clarkson, vyzvaní podkošovými hráčmi akými boli Draymond Green, Anthony Davis, DeMarcus Cousins a Karl Anthony Towns. Týmto súťaž nabrala zábavný charakter, keďže v tomto konteste prevažne vždy súperili len point guardi z NBA.
demarcus-cousins-nba-all-star-saturday-night-1-850x560
Pre power forwardov a centrov týmto nastala veľká výzva a čo by človek nečakal sa stalo skutočnosťou. Do veľkého finále sa podarilo prebojovať Karlovi Anthonymu Townsovi , ktorý v poslednom dueli bojoval o tohtoročnú trofej so suverénym Isaiahom Thomasom. Ten sám seba predpovedal ako víťaza súťaže, no po napínavej koncovke kedy obaja mohli ukončiť súťaž poslednou trojbodovou strelou, bol presnejší Karl a stal sa tohtoročným šampiónom. V tom momente nastal výbuch radosti zo strany jeho kolegov meriacich viac ako dva metre a trofej Skills Challengu tak získala najvyššieho nového majiteľa.
V sobotnajšom programe svoj priestor dostala aj obľúbená strelecká súťaž 3-Point Contest. Zmerať sily v tomto konteste si prišli ozajstné strelecké „esá“ NBA na čele s minuloročným šampiónom Stephenom Currym a jeho spoluhráčom Klay Thompsonom. Následovaní boli Jamesom Hardenom, JJ Redickom, Khrisom Middletonom, Kyle Lowrym, CJ McCollumom a Devinom Bookerom.
i
Po prvom kole kedy Steph nastrielal 21 bodov a Klay 22 bolo jasné, že títo dvaja si zopakujú minuloročné finále. Z tretieho miesta ich doplnil ešte Booker . Ten v záverečnom kole podal horší výkon ako v predchádzajúcom a tak tento súboj ostal na „splash bratov“ z tímu Golden State Warriors. Steph sa síce zepšil o dva body, no nevydarená koncovka mu víťažstvo druhý krat v rade nezaručila. Pri poslednom spote kedy je každá strela z piatich pokusov za 2 body, trafil Klay všetkých 5 a tak si po streleckej odvete s 27 bodmi odniesol tohtoročnú trofej práve on.
Musím podotknúť, že vidieť týchto dvoch streleckých majstrov v akcií, bola radosť sledovať. 90% ich streleckých pokusov končilo čistým prienikom lopty cez obruč kedy bolo počuť len známe zasvišťanie sieťky. Sviššš…
Koniec sobotného večera zavŕšilo Toronto fanúšikmi najviac milovaného Slam Dunk Contestom. Tohtoročný rozhodne obdrží aj prívlastok legendárny. NBA SLam Dunk contest 2016 bol najlepší zo všetkých smečiarských kontestov  počas all star víkendov v NBA!!!

Štyria letci menami Will Barton, Andre Drummond, Aaron Gordon a Zach LaVine sa postarali o „pekelne“ dobrú show, najmä poslední dvaja menovaní. Títo dvaja nebeskí chodci museli vo finále predviesť po dva bonusové smeče, aby porota mohla konečne rozhodnúť o víťazovi. Ním sa nakoniec stal minuloročný šampión Zach LaVine, ktorý si týmto domov odniesol v poradí druhú trofej počas účinkovana v All Star. Úprimne si víťazstvo podľa mnohých viac zaslúžil Aaron Gordon, keďže na palubovku Toronta Raptors priniesol dovtedy nikdy neprevedené smeče v NBA Slam Dunk Conteste.

1455506594

Preskočiť maskota a počas letu dať loptu pod obe nohy a zavesiť, je v smečiarskom svete jeden z najťažších dunkov vôbec. Skombinovať tomahawk s pumpou bolo taktiež niečo extrémne. Sám LaVine pri preberaní trofeje povedal, že víťazi sú obaja. Tomu ale taktiež patrí nepochybne najväčšia poklona za jeho neuveriteľné výkony. Zavesiť z trestnej čiary s loptou po pod nohu dokáže málo smrteľníkov na tejto planéte. Jeho výskok dokonca odhadovali na dostatočnú dlžku a výšku letu na preskočenie auta! Zaujímavou vecou bolo to, že Zach sa odrážal vždy z jednej nohy a Aaron z oboch nôh naraz. Dokonca sa im každý jeden smeč vydaril na prvý pokus. Ďakujeme páni za obrovský a nezabudnuteľný športový zážitok!

 

Zavŕšenie excelentného víkendu nemohol patriť nikomu inému ako najlepším z najlepších. EAST verzus WEST na čele s Kobem priniesol klasickú vláčnu hru v ktorej dominovala viac zábava, pohoda a samozrejme opäť Kobe. Naozaj to bola Bryantova posledná All Star v jeho NBA kariére. Každý moment patril tomúto basketbalovému gigantovi. Slová hráčov vyspovedaných športovými redaktormi smerovali vždy na jeho osobu čím len potvrdili, že Kobe má rešpekt naozaj u každého basketbalového hráča. Skutočne sa s Kobem pomaly ale isto lúčime všetci. No ešte nie je koniec!

toronto-all-star

Ale späť k samotnému zápasu v ktorom si zopakoval suverénu dominanciu Russell Westbrook, keď sa opäť stal najužitočnejším hráčom večera. Týmto západ vyhral 196:173 a potvrdil, že je aj naďalej silnejšou konferenciou. Viac dodávať netreba, len si pozrieť zopár skvelých highlightov zápasu.

russell-westbrook-2016-nba-all-star-game-mvp

 

Celý ALL STAR víkend v Toronte ako aj samotný Slam Dunk Contest môžme bez rozmýšlania považovať za jeden z najlepších aký kedy NBA pripravila. Mnoho skvelých momentov prežitých počas troch krásnych dní. A teraz nám už nezostáva nič iné, než len počkať na začiatok play off. ENJOiii

 

About the Author :

Leave a reply