Úprimný dopis pre Kobeho Bryanta od fánušika Celtics zobrazuje večný odkaz žijúcej legendy

2. decembra 2015  //  By:   //  Basketball, H2B, News  //  No Comment

Áno, je to oficiálne. Táto sezóna v NBA je pre Kobeho Bryanta posledná. Po oznámení tejto správy, že sa skutočne chystá na basketbalový dôchodok rozbil celý internet a momentálne sa všetky články a videá točia ľen okolo neho samotného. Hráči s ktorými dlhé roky súperil vzdávajú hold tejto basketbalovej superstar, ktorá sa rozhodne stala žijúcou legendou. Jednoducho z každej strany sa na Kobeho meno valí lavína rešpektu. Bezpochyby zaslúžene! No predsa vek není len číslo, aspoň v športe to tak určite býva a to si hráč Lakers veľmi dobre uvedomuje. Od začiatku tejto sezóny si to Kobe začal stále jasnejšie pripúštať k telu, keďže jeho individuálne výkony spadli o niaku tú úroveň nižšie. V poslednom zápase keď Lakers hostila Kobeho rodná a oddaná Philadelphia, predviedol síce opäť excelentnú hru, no asi mu už naozaj stačilo hrania. Sixers mimochodom konečne vyhrali prvý zápas od štartu tejto sezóny k čomu im po dlhotrvajúcom trápení gratulujeme.

565e81a8d7867.image

No späť k číslu 24. Mnohých skalných fanúšikov muselo po tejto správe aj srdce zabolieť, aj keď nájdu sa aj takí, čo Kobeho zrovna v láske nemajú. Obzvlášť fanúšikovia Celtics tím Lakers moc v láske nemajú a samotný Kobe je pre nich nepriateľ číslo jedna. Každý si pamätá obrovskú rivalitu medzi týmito tímami z roku 2008 a víťazstvo Celtics vo finále NBA proti porazeným Lakers a následne po ďalšom finálovom stretnutí z roku 2010, kedy naopak hráči z Los Angeles oplatili prehru Bostonskému tímu.

tumblr_nduxawvFvX1qm9rypo1_1280

Jeden z týchto Kobeho východných neprajníkov a reprezentantov zelenej farby sa rozhodol, že žijúcej legende z mesta anjelov napíše zrejme najviac úprimný dopis v jeho živote. Jeho meno je Jonathan Jacobson a dopis ktorý napísal obletel celý basketbalový svet. Úprimná nenávisť a zároveň uvedomená láska a rešpekt ku Kobemu prostredníctom týchto slov v dopise robí skutočnú a dojímavú ďakovnú reč. Keďže je dopis v anglickom jazyku, rozhodol som sa ho ihneď preložiť. Snaď to nikoho nenahnevá. ENJOiii

Vážený Kobe Bryant

Nenávidím ťa

Môžeš ma obviňovať? Ako fánušik Celtics, je vo mne zakorenené byť proti vám počas posledných dvoch desaťročí. Radoval som sa v agónii keď vás moji Celtics v roku 2008 porazili. Paul Pierce si to zaslúžil o mnoho viac ako ty. Ty už si mal v tom čase tri prestene.

Ale tri krá ti nestačilo. Pomstil si sa a získal si piaty prsteň v roku 2010 zatiaľ čo si v tomto procese pochovával moje srdce. Dúfam, že si uvedomuješ aké šťastie ste mali keď Kendrick Perkins nemohol v siedmom zápase nastúpiť.

Dnes som čítal tvoj dopis v Players´Tribune a bol som šokovaný. Nie kvôli tomu, že si oznámil odchod do dôchodku, to sme všetci vedeli, ale preto ako som sa po tom dopise cítil.

V mojej mysli som si ťa dával vždy dokopy s Derekom Jeterom. Ste hráči ktorých sme ako fanúšikova Bostonu z chuti nenávideli, ale nemôžem si pomôcť, rešpektujem vás. Hrali ste hru správnym spôsobom – s vášňou, s hrdosťou a s profesionalitou.

Boli ste pravými žiakmi hry ktorí sa stali najlepšími vďaka tomu, že ste pracovali tvrdšie ako ktokoľvek iný. Stali ste sa generačnými ikonami vašich jednotlivých športov. Prijali ste každú výzvu. Dali ste do toho všetko. Stáli ste na lajne. Vedeli ste ako vyhrať. Rešpektovali ste váš šport, vaše remeslo a súperenie s Bostonom.

30.decembra to bude posledný krát, kedy budeš hrať v Bostone. Tiež to bude posledná možnosť pre nás ako fanúšikov Celtics podporiť náš tím k víťazstvu proti pravdepodobne najviac dominatnému hráčovi v legendárnej histórii Celtics a Lakers. 

Keď prídeš, príde aj to čo zostalo z rivality ktoré kedysi dominovalo v NBA. Možno, že jedného dňa bude obnovená novými tvárami ktoré prídu. Možno nie.

Takže keď prídeš na náš štadión tento mesiac dúfam, že vás dav prevedie peklom. Dúfam, že vás budeme provokovať a dôraznejšie na vás pískať, než ako sme to robili v majstrovských záchvatoch. Dúfam, že minieš každú šestku. Dúfam, že nikdy nezabudnete na to aké to je byť obklopený 17 000 vrieskajúcimi fanúšikmi, ktorí krvácajú zelenú krv a dajú všetko za to aby vás videli ešte posledný krát zlyhať.

Dúfam, že porazíme LA ešte jeden krát. A keď sa dostanete z polčasu do poslednej štvrtiny a naši Celtics budú vyhrávať o 20 bodov myslím, že sa stane niečo krásne.

Každá osoba na štadióne na vás prestane pískať. Postavíme sa na nohy a predvedieme vám rešpekt v tej najhlasnejšej podobe a zaplavíme vás najvášnivejšími búrlivými ováciami, akým ste ešte nikdy neboli svedkami. Budeme kričat tvoje meno. Budeme si utierať oči. Budeme hovoriť naše horkosladké zbohom.

Hovorí sa, že si nikdy nevážime to čo máme, pokým to skutočne nestratíme. Takže predtým, než odídeš, by som ti rád poďakoval za to, že si bol o mnoho viac než len skvelý basketbalový hráč. Pre celú generáciu fanúšikov NBA, ty si basketbal.

Nemôžem uveriť, že to hovorím…ale skutočne mi budeš chýbať.

Budem ťa vždy milovať ( a nenávidieť ),

 Celtics fanúšik, ktorý si ťa dostatočne nevážil „

About the Author :

Leave a reply