FilmTip- srdce hip hopu v krajinách akou je aj Afrika v hudobnom filme Shake The Dust

1. decembra 2015  //  By:   //  H2B, Movies, Music, News  //  No Comment

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain.“  To je jedna z dobrých vecí ktorá sa dá určite o hudbe povedať. Vplyv samotnej hudby na človeka, nech už je to akýkoľvek žáner, býva často dosť veľký na to, aby ľudí v niečom posunul vpred. V tomto článku sa konkrétne bude znova hovoriť o hip hope, ktorý ako vieme, už dlhé roky „roztáča“ tento svet.

Shake The Dust je dokumentárny film priamo z prostredia ktoré by ste ako obyčajný turista rozhodne navštíviť nechceli. Rozpráva o životných príbehoch ľudí z krajín akými sú UgandaJemenKolumbiaKambodža a ich chudobných štvrtiach, v ktorých niektoré elementy hip hopu obohacujú miestnym strávený čas. V 85 min. snímku režírovaným žurnalistom a fotografom Adamom Sjöbergom, vás prevedie naprieč týmito miestami a ukáže vám globálny vplyv tohto hudobného smeru vyjadrovaného prostredníctvom DJingu, rapovaniu a breakdancinguOzajstná láska ktorú prechovávajú k tejto kultúre mnohým pripomína to, o čom hip hop v skutočnosti je.

gallery_1

shake_the_dust_still

shake-the-dust-nas-documentary-film-uganda-breakdancers-rappers-hip-hop-culture-2-715x477

Tak sa k filmu vyjadril aj samotný masjter tohto remesla, raper Nas. Ten keď sa o pripravovanom projekte dopočul tak neváhal a sám sa rozhodol, že ho po produkčnej stránke podporí aby tento filmový počin obletel celý svet. Momentálne sa skutočne premieta po celom svete a za zvuku hudobných mien akými sú raperi Common, Talib Kweli, Vince Staples a samozrejme Nas, sa jedná o ďalší filmovo-hudobný dokument ktorý sa skutočne oplatí vidieť. Shake The Dust není len cesta hudby ale zobrazuje aj možnost sebavyjadrenia a objavenia nádeje a sily ktorá sa v nej skrýva. ENJOiii

 

About the Author :

Leave a reply