H2B HipHopédia – Kendrickove famózne video, Big K.R.I.T. a Rapsody s nabrúsenou gilotínou…

30. októbra 2015  //  By:   //  Music, News  //  No Comment

V dnešnej HipHopédií sa pozreme do hudobného sveta vysoko kvalitných hip hopových predstaviteľov, ktorí už v minulosti jeden druhému vzájomne pomohli a vytvorili skvelé skladby, rovnajúce sa svetovej špičke súčastnej muziky.

Kendrick Lamar a jeho ďalší hudobno-filmový skvost

Dobré dieťa zo zlého mesta servíruje ďalši zo série skvele spracovaných videoklipov z albumu To Pimp A Butterfly. V tomto prípade sa úspešný tvorca hudobných videií Collin Tilley opäť postaral o kvalitný vizuálny zážitok, pri ktorom za znenia hudobných umelcov akými sú Kendrick Lamar, Anna Wise, Bilal a Thundercat, dostávajú song These Walls vo viac ako 8 minútovom snímku na vysoko umeleckú a zábavnú úroveň. These Walls sa pokladá za jeden z najúspešnejších a najzložitejších trackov z posledného K.Dotovho albumu. Poeticky spracovaná pieseň najmä o sexualite, ženskosti a emóciach postavených na našom svedomí, znázorňuje hlavné faktory večne sa opakujúcich vecí medzi mužským a ženským pohlavím. Táto pieseň je jedinečná už len na postavení skvelej produkcie a nenapodobiteľných Kendrickov prednesov. Okrem toho vďaka skvele natočenému vizúalu ide vskutku o podarenú zábavu, ktorú podčiarkuje samotné vystupovanie komického herca Terryho Crewsa. Scéna kde spolu s Kendrickom sedia v aute chystajúci sa na „gangstarskú akciu“, je ilustrácia scény z filmu Menace II Society, v ktorej sa traja členovia pripravujú na ozbrojenú lúpež ( jeden z hercov tohto filmu je dokonca Mc Eiht, ktorý nechýbal na K.Dotovom nadupanom tracku m.A.A.d. City z albumu Good Kid M.A.A.D. City ). V klipe These Walls sa lúpežná scéna skončí talentovou show, v ktorej si Kendrick a Terry Crews na pódiu užívajú v štátoch veľmi populárny taneček z tracku Hit The Quan od iHeart Memphisa. Terryho tanečné kreácie sú známe asi každému, takže ak ste videoklip ešte nevideli, viete si ho zrejme dosť dobre predstaviť. Koniec klipu zachytáva jedného z hlavných aktérov videa, ako si v stene väzenskej cely načrtáva cestu k slobode, čo pripomína scénu z filmu Vykúpenie z väznice Shawshank. Nápis To Be Continued v úplnom závere videa naznačuje, že sa zrejme dočkáme následného pokračovania. Skvelá práca po ktorej sa už teraz nevieme dočkať toho, čo nám Kendrick opäť v následujúcich dňoch prinesie.

72d5ce5f09d4e9ec1384a75e4a457a28.640x387x1

 

 Big K.R.I.T. feat. Rapsody – Guillotine Flow

Súčasný kráľ južánskeho rapu Big K.R.I.T. má okrem nového mixtapu It´s Better this Way aj nový track Guillotine Flow. Na spolupráci sa podieľala talentovaná Rapsody, v posledných časoch spôsobujúca veľké vlny v americkej hip hopovej scéne a jej parťák a zakladateľ Jamla records, producent 9th Wonder. Kombinácia týchto troch umelcov znie naozaj ako nabrúsená gilotína sekajúca hlavy raperom, ktorí by sa mali v hudobnej sfére ešte veľa učiť. K.R.I.T. je pokladaný za priekopníkov južanského rapu akými bolo v dávnejších časoch legendárne atlanstké duo Outkast. V spoločnej kolaborácií s Rapsody a na beate s 9th Wonderom ide o track, na ktorom sa poreže nie jeden hip hopový fanúšik. Netreba dlhšieho komentáru, Guillotine Flow k vaším ušiam.

12106795_10153764365128701_7054677419961396541_n

 

Talib Kweli bojujúci za spravodlivosť v novom tracku z pripravovaného albumu

Vyššie spomínaný 9th Wonder zostane aj v našom poslednom článku, ku ktorému pripájam aj pána menom Talib Kweli. Títo dvaja veteráni chystajú spoločné dielo s názvom Indie 500, album ktorý by mal čoskoro uzrieť svetlo sveta. Po tom ako dali von ochutnávku v podobe tracku Every Ghetto na ktorom hosťuje taktiež vyššie spomínaná Rapsody, vypúšťajú ďalší videoklip točený v podobe dokumentu s názvom Which Side Are You On?. O produkciu sa tentoraz postaral Nottz a spolu s Talibom je na featuringu ešte Tef Poe a Kendra Ross. Skladba nesie politický podtón a reprezentuje protest voči policajnej brutalite voči afro-američanom v spojených štátoch. Tá je v amerike za posledné obdobia na dennom poriadku, čo má za následok vlnu tsunami rapových skladieb smerujúich k tomúto násilnému správaniu. Jednou z nich je aj Which Side Are You On?, zachytávajúca vo svojom videu skutočné zábery protestov a povstalcov proti tomúto nespravodlivému chovaniu.

talib-kweli-9th-wonder-indie-500-album-track-list-cover-art

About the Author :

Leave a reply