H2B HipHopédia – Nová hudba z dielne J.Colea a kto ovládol rapové nominácie pre Grammy Awards 2016

8. decembra 2015  //  By:   //  Music, News  //  No Comment

Dnes sme si pre vás opäť pripravili zopár aktuálnych informácií zo sveta hudby, konkrétne z planéty hip hop. Keďže sa blíži najväčšie hudobné oceňovanie Grammy a vyšlo zopár zaujímavých hudobných kúskov, poďme si to v krátkosti zhrnúť, pozrieť a vypočuť. ENJOiii

J.Cole & Dreamville – Revenge of The Dreamers II

J.Cole, interprét silno zasnívaný do hudby prichádza spolu so svojou bandou ďalších „snílkov“ s rapovou odvetou aj na konci tohto roka. Revenge of The Dreamers II EP sa už od dnes chvíľu streamoval na internete, no oficiálny release je až za pár dní a to presne 11.12.2015. Aby sme si tento projekt viac priblížili, jedná sa o kompiláciu z dielne Dreamville Records. Na majku okrem samotného Colea môžte počuť spitovať aj Cozza, Omena a po Jermainovi najviac obľubeného Basa. Na rozdiel od prvého dielu tohto épečka je Revenge of The Dreamers II obohatená o viac hosťovačiek, za ktorými stoja mená ako Donnie Trumpet, Ari Lennox, Lute, a Correy C.

rotd2

revenge-dreamers-2-back

Snaď vás chlapci z Dreamvillu navnadia natoľko, že si nenecháte újsť pripravovaný dokument o J.Coleovom koncerte v jeho rodnom kraji, kde nahrával aj úspešný album 2014 Forest Hills Drive. Okrem samotného koncertu sa dočkáme aj zákulisných záberov a Jermainových vyrozprávaných príbehov o živote a jeho ceste na špičku hudobného priemyslu. Plus sa už dlhšie šušká o spoločnom albume s Kendrickom Lamarom, ktorý by mal tak isto výjsť už v prvej polovici ďalšieho roka. J.Cole teda myslí na svojich fans aj pre následujúci rok, no zatiaľ sa nechajte unášať ochutnávkou z Revenge of The Dreamers II a plným tracklistom z jednotky.

 

Kto si odnesie cenu Grammy za svoj tohtoročný prínos v hip hope?

58.ročník hudobných cien Grammy je tak povediac už za dverami, čiže nominácie sú už jasne dané. My si zhrnemie len nominácie ohľadne hip hopových kategórií a ich favoritov. Kendrick Lamar ovládol tento blížiaci sa ročník s najväčším počtom nominácii a ten kto si tento rok išiel jeho album To Pimp A Butterfly, sa môže len súhlasne usmiať. Okrem nominácie za najlepší rapový album pri ktorej sa o cenu pobijú aj interpréti ako Drake, J.Cole, Dr.Dre a Nicki Minaj, dostal Kendrick aj nomináciu na celkovo najlepší album roka. Úprimne dúfame, že oboje ceny suveréne získa on, keďže sa TPAF skutočne považuje za najlepší album tohto roku. Ako vieme, za predposledný album Good Kid Maad City bol Kendrick o ceny ukrátený. Tento album bol taktiež famózny hudobný skvost a preto veríme, že sa mu to tento rok maximálne vynahradí. Zaujímavou nomináciou pre tento rok je určite Drakov song Back To Back, ktorý súťaží v kategórii najlepší rapový výkon. Ide totižto o prvý diss track zaradený do jednej z Grammy nominácií. Tomuto sa rozhodne Meek Mill nepotešil, keďže rapový diktát v tomto tracku je smerujúci na jeho osobu.

Okrem vyššie spomínaných interpretov o cenu Grammy zabojujú aj Big Sean, Common, Jidenna, Fetty Wap, ktorý ovládol tento rok scénu z nováčikovského postu hlavne svojim hitom Trap Queen. Samozrejme nebude chýbať ani Kanye West so svojou tvorbou. Ak máte svojich obľúbencov tak 15.2.2016 silno držte palce. Nech vyhrá ten „najskutočnejšie-hudobný“ jedinec.

d3evtmiseiiybtrsmjaq

K záveru tohto článku by som pridal ešte tri aktuálne videoklipy, ktoré myslím obsahujú aj kvalitné hudobné stopy. Jedná sa o Jadakissa a jeho track Ain´t Nothin New, kde sa na featuringu objaví Ne-Yo a Nipsey Hussle. Skladba pochádza z nového a dobre hodnoteného Jadakissovho albumu Top 5 Dead Or Alive. V ďalšom videu došlo k južanskej kolaborácii raperov K Camp a T.I.. Vizuál patrí tracku Till I Die z debutového K Campovho albumu Only Way Is Up. Posledným účinkujúcim v dnešnej HipHopédii je raper Pop Dollarz zachytávajúci vo svojom videu slnečné mesto LA. Song nesie názov Got Mine a v refrénovej spoluprácii s Tdotom illdude ide o chytlavú vec. Pre prípad väčšieho záujmu, Pop Dollarz pracuje na novom hudobnom projekte s názvom WON ( Waiting On Nothing ). ENJOiii

Jadakiss – Ain´t Nothin New feat. Ne-Yo & Nipsey Hussle

 

K Camp – Till I Die feat. T.I.

 

Pop Dollarz – Got Mine feat. Tdot illdude

 

About the Author :

Leave a reply